Zrównoważony rozwój


LTG Polska jasno deklaruje odpowiedzialność społeczną i cel, jakim jest zachowanie naturalnych warunków życia dla przyszłych pokoleń. Działania mające na celu oszczędność zasobów i ochronę środowiska naturalnego w rozumieniu postępowania dążącego do zrównoważonego rozwoju są również elementem kultury przedsiębiorstwa, podobnie jak ciągły wzrost efektywności wzdłuż całego łańcucha procesów sięgającego od poddostawców do klientów.

Strategia zrównoważonego rozwoju oparta jest na 4 filarach:

Działania na rzecz lokalnej społeczności

Aktywnie wspieramy inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w szczególności aktywizację osób niepełnosprawnych oraz edukację dzieci z rodzin ubogich.

Surowce

Stosujemy wyłącznie materiały, które mogą podlegać recyklingowi i ich dalszemu wykorzystaniu. Dzięki temu zmniejszamy zużycie surowców, których zasoby są ograniczone.

Recykling

Dzięki restrykcyjnym procedurom poddajemy recyklingowi 100% kartonów, 98% folii i tworzyw sztucznych oraz 90% słuchawek jednorazowych.

Zmniejszenie śladu środowiskowego

Cała flota samochodów firmy wyposażona jest w instalację gazową, dzięki czemu pojazdy emituję 20 razy mniej tlenków azotu w spalinach samochodowych niż auta z silnikami diesla.